Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – Niedziela 30 stycznia 2022 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi w 2. sobotę miesiąca o godz. 17.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu. Paniom Janinie, Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni. Dziękujemy za uczestnictwo w mszach kolędowych, które wyraża wiarę i zaufanie wobec Boga naszych Parafian oraz za złożone ofiary.

2. W związku z nowymi zaleceniami sanitarnymi pamiętajmy w kościele o maseczkach, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym. Warto mieć przy sobie zaświadczenie o szczepieniu lub certyfikat covidowy, bowiem osób zaszczepionych nie wlicza się do limitu osób w kościołach.

3. Spotkanie zespołu synodalnego w czwartek po mszy św. o godz. 17.30.

4. Dzieci i rodziców przygotowujących się do 1. spowiedzi i Komunii św. zapraszamy w najbliższą środę 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej na Mszę św. o godz. 17.30. Dzieciom prosimy przygotować świece.

5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania prosimy na kolejne spotkanie w sobotę 5 lutego o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu 1. Czwartek i Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w te dni o 16.30. W 1. sobotę Wystawienie o godz. 8.00 zakończone nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi. Pan Jezus odwiedzi chorych w sobotę od godziny 8.00.

7. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie z Bożym błogosławieństwem.

ks. Grzegorz Grobelny