Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 10 grudnia 2017 r.

 • Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
 • Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych
 • Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek,
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
 • Do św. Jana Pawła II każdego I dnia miesiąca
 • Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
 • Nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30
 • Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00
 • Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
 • Spowiedź św. przed Mszą św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

1. Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

2. Paniom Jadwidze i Janinie dziękujemy za przygotowanie świątyni do niedzieli. Dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu ostatniego tygodnia dla naszej parafii.

3. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku w kruchcie, jego cena wynosi 5 zł.

4. Spotkanie dla dzieci 1. komunijnych oraz ich rodziców w niedzielę 14 stycznia o 11.30, Kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców o godz. 15.00.

6. Kolejna możliwość dostarczenia makulatury na fundusz budowlany naszej parafii w najbliższą sobotę 16 grudnia na parkingu szkoły w godzinach od 10. do 13.

7. Roraty we, wtorek, środę czwartek o godz. 17.30. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom tak jak w ubiegłym roku duże 15 zł., małe 5 zł. oraz pobłogosławione opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii i w Biurze Parafii.

8. Kontakt na FB dla rodziców dzieci 1. Komunijnych to Komunia Paweł 2018.

9. Dziś przed świątyniami w naszej diecezji zbieramy datki dla parafii w Ciężkowie koło Szubina, gdzie spalił się dach i organy remontowanej świątyni św. Stanisława. Tak mała parafia nie poradzi sobie z tą tragedią bez naszej pomocy. Straty oszacowano na 800 tys. zł.

10. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii w najbliższy czwartek 14 grudnia w godzinach 9 – 10 oraz 16 – 17.30, w piątek w parafii św. Stanisława. W kolejnym tygodniu: w poniedziałek w parafii bł. M Kozala, we wtorek w NSPJ, we środę w Plątnowie.

11. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.