Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 25 czerwca 2017 r.

 • Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
 • Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę po zakończeniu Mszy św. wieczornej do godz. 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz niedziel i dni świątecznych kościelnych i państwowych.
 • Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek po Mszy św. wieczornej
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 • Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
 • Nabożeństwo 1. sobót miesiąca po wieczornej Mszy św.
 • Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
 • Nabożeństwo do św. Jana Pawła II każego 1. dnia miesiąca, a jeśli dzień ten przypadnie w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 • Spowiedź św. przed Mszą św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej

1. Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planującyh zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale wiara kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

2. Dziękujemy paniom za przygotowanie świątynii do kolejnej niedzieli, za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii.

3. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ prosimy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

4. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w naszej parafii coroczna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 9.00, zakończenie o godz. 17.30. Pan Jezus w tych godzinach zaprasza do osobistej modlitwy, nie zmarnujmy tej możliwości.

5. W sobotę Pan Jezus odwiedzi chorych od godziny 8.00. Po Mszy św. o godz. 17.30 nabożeństwo 1. soboty miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku przy wyjściu.

7. Przed świątynią można zakupić film z Misterium Męki Pańskiej w naszym mieście, wspierając je cegiełką 20 zł na przyszły rok.

8. W kruchcie na tablicy umieszczone jest podsumowanie i zestawienie parafiami wielkopostnej akcji „Budujemy szkołę w Czadzie”.

9. Uczystników wyjazdu w Bieszczady prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł w nieprzekraczalnym terminie tego tygodnia. Jeśli ktoś rezygnuje z pielgrzymki prosimy o informację. Są osoby oczekujące na wolne miejsce.

10. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy życzenia wszelkiego dobra, a wszystkim Bożego błogosławieństwa.