Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 18 lutego 2018 r.

 • Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
 • Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
 • Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek,
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
 • Do św. Jana Pawła II każdego I dnia miesiąca
 • Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
 • Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich o godz. 9.00
 • Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00
 • Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
 • Spowiedź św. przed Mszą św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

1. Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

2. Paniom Jadwidze i Janinie dziękujemy za przygotowanie świątyni do niedzieli. Dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu ostatniego tygodnia dla naszej parafii, za życzliwość, gościnność i ofiarność podczas Wizyty Duszpasterskiej.

3. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku w kruchcie, jego cena wynosi 6 zł.

4. Spotkanie dla dzieci 1. komunijnych oraz ich rodziców w sobotę 3 marca o 9.30, kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców o godz. 17.30.

5. Również 3 marca zbiórka makulatury na fundusz budowy w godzinach od 10 do 13.

6. Kontakt na FB dla rodziców dzieci 1. Komunijnych to Komunia Paweł 2018.

7. Gorzkie Żale w niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 15.00, składka z tego nabożeństwa przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.

8. Bardzo proszę osoby zgłoszone na sierpniową pielgrzymkę o wpłatę zaliczki w kwocie 380 zł. Gdyby ktoś zrezygnował, proszę o informację, są osoby oczekujące na wolne miejsca.

9. Będąc jednym ze współorganizatorów Soleckiego Misterium Męki Pańskiej parafia nasza prosi o wsparcie tego wydarzenia. Stosowną składkę do puszek przeprowadzimy w przyszłą niedzielę 25 lutego.

10. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.