Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 16 grudnia 2018 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary”we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Do św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30, w czasie Odwiedzin Duszpasterskich o godz. 9.00. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Panu Bogu dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii. Paniom Alicji, Janinie i Paulinie za przygotowanie świątyni do kolejnej niedzieli.

2. Osoby chcące przyjąć Maryję w znaku obrazu Matki Bożej Pięknej miłości w swoim domu mogą podejść do zakrystii po każdej Mszy św. z propozycją konkretnej daty.

3. W każdy wtorek podczas Mszy św. 17.30 katecheza dla wszystkich:„ABC naszej wiary”. Propozycje kolejnych tematów oraz pytania dotyczące katechez można umieszczać w skrzynce podziękowań i próśb do MB Nieustającej Pomocy umieszczonej w kruchcie.

4. Do spowiedzi adwentowej prosimy w środę od godz. 9 do 10.00 oraz od 16.30 do 18.00.

5 Msza św. „roratnia” we wtorek, środę i czwartek o 17.30.

6. Dziś ponawiamy nasz wspólny parafialny dobry uczynek adwentowy, prosząc i zbierając ofiary na rzecz rodziny potrzebującej wsparcia. Ofiarodawcom z poprzedniej i dzisiejszej niedzieli za szlachetny gest wyrażamy podziękowanie.

7. Pobłogosławione opłatki są dostępne po Mszach św. w zakrystii, świece Caritas na stół wigilijny po 5 i 15 zł przed świątynią.

8. Zbiórka makulatury i elektrośmieci w sobotę 22 grudnia od godz. 9 – 12. Do chorych z Panem Jezusem udam się od godz. 8.00.

9. Na Mszę św. „Pasterską” zapraszamy w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 24.00. Po jej zakończeniu podzielimy się opłatkiem. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Jaworska i Leokadię Mróz. Powierzamy je Miłosierdziu Bożemu, a rodzinom składamy chrześcijańskie współczucie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

11. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.