Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 17 lutego 2019 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary”we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Do św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Panu Bogu dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii. Paniom Alicji i Janinie za przygotowanie świątyni do kolejnej niedzieli.

2. Osoby chcące przyjąć Maryję w znaku obrazu Matki Bożej Pięknej miłości w swoim domu, mogą podejść do zakrystii po każdej Mszy św. z propozycją konkretnej daty.

3. Wszystkim, którzy przyjęli Odwiedziny Duszpasterskie składam szczere podziękowanie. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na rzecz naszej parafii. Zostaną one przeznaczone na opłaty instytucji diecezji bydgoskiej, projekt kościoła oraz system nawodnienia wokół kaplicy i Domu Parafialnego.

4. Zbiórka makulatury i elektrośmieci w sobotę 23 lutego od godz. 9 – 12. Również tego dnia prosimy prosimy dzieci 1. – komunijne z rodzicami na godz. 9.30 do wzięcia miary szatek.

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w Środę Popielcową 6 marca,. Poprowadzi je ks. kanonik proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej z Bydgoszczy Tomasz Cyl.

6. Kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania w soboty 2 marca, 16 marca i 6 kwietnia o godz. 17.30.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień!