Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 14 kwietnia 2019 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary”we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Nabożeństwo czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca od 16.30
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Panu Bogu dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii, uczynnym paniom za przygotowanie świątyni.

2. Osoby chcące przyjąć Maryję w znaku obrazu Matki Bożej Pięknej miłości w swoim domu, mogą podejść do zakrystii po każdej Mszy św. z propozycją konkretnej daty.

3. W wielkim Tygodniu Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w Wielką Środę 17 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.30. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Adoracja Krzyża w Wielki Piątek o godz. 17.30. W te dwa dni wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20. do 21. Msza św. Zmartwychwstania w sobotę o godz. 21. Proszę przynieść świece. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 13. do 15. (co pół godziny), w Przyłubiu o godz. 12.

4. Kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania w sobotę 11 maja o godz. 17.30. Kandydaci, którzy nie wypełnili dokumentu przyjęcia sakramentu, proszę o podejście do Biura w godzinach urzędowania. W środę i Piątek Biuro nie będzie czynne, pozostaje więc poniedziałek.

5. I spowiedź święta dzieci w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.30. Rodzice towarzyszą dzieciom w drodze do konfesjonału i również mogą się wyspowiadać.

6. Chorych Pan Jezus Eucharystyczny odwiedzi w Wielki Wtorek 16 kwietnia od godziny 8.00.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na Wielki Tydzień oraz na Święta Zmartwychwstania!