Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 16 czerwca 2019 r., Trójcy św.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary”we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Nabożeństwo czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca od 16.30
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Panu Bogu dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii, uczynnym paniom za przygotowanie świątyni.

2. Nabożeństwa Ku czci NSPJ w tygodniu o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 15.00.

3. Spotkanie Wojowników Maryi w sobotę 22 czerwca po Mszy św. o godz. 17.30, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.00, na którą zapraszamy wszystkich Parafian.

4. Uroczystość Bożego Ciała w najbliższy czwartek 20 czerwca. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.30. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Jutro prosimy dziewczęta do sypania kwiatów na spotkanie o godz. 16.30.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.15. uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

6. Ostatnia przed wakacyjną przerwą zbiórka makulatury w sobotę 29 czerwca od 9. do 12.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.