Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 15 października 2017 r.

 • Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
 • Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych
 • Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek,
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
 • Do św. Jana Pawła II każdego I dnia miesiąca
 • Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
 • Nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30
 • Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00
 • Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
 • Spowiedź św. przed Mszą św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej

1. Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

2. Dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie świątynii do niedzieli, za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu ostatniego tygodnia dla naszej parafii.

3. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku w kruchcie. Zachęcamy też i prosimy o składanie podpisów pod obywatelskim projektem o ochronie życia. Stosowne formularze również w kruchcie. Trzeba znać swój PESEL.

4. Różaniec dla wszystkich od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą św. o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00. Różaniec dla dzieci od wtorku do czwartku o godz. 16.30. Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące udokumentowanych, niezwykłych wydarzeń dowodzi jego skuteczności. Jako ratunek dla Polski i świata, Matka Boża w objawieniach wskazuje na modlitwę różańcową.

5. W przyszą niedzielę Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Zbiórka makulatury w sobotę 28 października od 10 do 13. W miesiącu wrześniu pozyskaliśmy w ten sposób 304 zł. Wszystkim, którzy dostarczyli makulaturę i elektrośmieci składamy podziękowanie.

7. Rodzicom dzieci 1. komunijnych oraz kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy o składaniu Deklaracji wraz ze świadectwami chrztu św. Prosimy to uczynić do końca października. Kolejne spotkanie dla dzieci 1. komunijnych oraz ich rodziców w niedzielę19 listopada o 11.30, kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców również w niedzielę 19 listopada o godz. 15.00

8. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Parafianom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.