Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – Niedziela 24 maja 2020 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary” we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Nabożeństwo czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca od 16.30
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w ciągu minionego tygodnia. Dziękuję wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., mimo to, w poczuciu odpowiedzialności za parafię wpłacają ofiary na konto parafialne.

2. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu. Tęsknimy za Waszą większą liczebnie obecnością na mszach św. i chcielibyśmy bez przeszkód udzielać sakramentów świętych. Módlmy się zatem wspólnie o ustanie epidemii. Pamiętajmy o służbie zdrowia, sprzedawcach, pracownikach Poczty Polskiej i kurierach, władzach państwowych, naszego Miasta i Gminy, policji i wojsku oraz i o wszystkich, którzy codziennie podejmując pracę, umożliwiają nam codzienne funkcjonowanie jako społeczeństwu oraz o polskich rolnikach, aby Bóg obdarzył sprzyjającą pogodą. Nie pozwólmy też, aby epidemia skradła nam i zniszczyła pragnienie uczestnictwa we Mszy św. oraz w życiu wspólnoty Kościoła. W naszej kaplicy może jednorazowo uczestniczyć w liturgii 40 osób. Korzystajmy z tego, uczestnicząc w Mszy św., również w dniach powszednich, niejako w zamian za niedzielną Eucharystię. Powracajmy wszyscy do kościoła. Proszę o to również ministrantów i lektorów.

3. 1. Komunię św. planujemy na 2. niedzielę września tj. 13 września. Proszę się nie martwić o szatki. Pani krawcowa roztropnie opóźnia ich uszycie, bo do tego czasu dzieci jeszcze urosną.

4. Nabożeństwa błagalne do Najświętszej Maryi Panny o ustanie epidemii w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.00. We wtorek Dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy za nasze żyjące i zmarłe Mamy podczas nabożeństwa majowego.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św. Codziennie wraz z majowym nabożeństwem nowenna do Ducha św.