Komunikaty Duszpasterskie

Niedziela 7 sierpnia 2022 r.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00

• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Katecheza w cyklu BAC chrześcijaństwa w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi w 2. sobotę miesiąca o godz. 17.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu. Paniom Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni, darczyńcom za wpłaty na konto parafii oraz tym, którzy na co dzień pomagają uchodźcom wojennym z Ukrainy osobom, które pamiętały o 1. Czwartku, Piątku i Sobocie miesiąca.

2. Pomocne informacje dotyczące pomocy dla Ukrainy można zdobyć na stronie internetowej naszej parafii i Caritas Diecezji Bydgoskiej. Ewentualne potrzeby pomocy proszę zgłaszać osobiście u ks. proboszcza.

3. Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do środowych katechez w cyklu ABC chrześcijaństwa. Zapraszamy w kolejne środy na godz. 17.30. Gdyby pojawiły się pomysły tematów kolejnych katechez albo pytania można podejść osobiście do ks. proboszcza.

4. Spotkanie pielgrzymów do Francji i Hiszpanii we wtorek 16 sierpnia o godz. 18.00. Na spotkaniu proszę wpłacić pozostałą część należności. Nie wpłacamy na konto. Należna kwota to 3790 zł. Od tej kwoty proszę odliczyć swoje dotychczasowe wpłaty. Ze względu na ważne informacje, bardzo prosimy o obecność na spotkaniu.

5. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego i darmowego Poradnika dla rodziców Jak rozmawiać z dziećmi o ich seksualności.

6. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie z Bożym błogosławieństwem.

ks. Grzegorz Grobelny