Komunikaty Duszpasterskie

Niedziela 1. Adwentu – 27 listopada 2022 r.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00

• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Katecheza w cyklu BAC chrześcijaństwa w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, zakończone nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi w 2. sobotę miesiąca o godz. 8.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu. Paniom Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni, darczyńcom za wpłaty na konto parafii oraz tym, którzy na co dzień pomagają uchodźcom wojennym z Ukrainy.

3. W każdą środę o 17.30 zapraszamy na katechezę „ABC chrześcijaństwa”. Oczekujemy propozycji tematów kolejnych katechez i pojawiających się pytań.

4. Kolejne spotka nie dzieci i rodziców klas III w niedzielę 4 grudnia na mszy św. o godz. 11.30. kandydatów do bierzmowania i rodziców w sobotę 3 grudnia o 17.30.

5. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się od od 15 do 22 września. Proszę osoby zgłoszone o wpłatę 1. raty 600 zł do dnia 4 grudnia, osobiście do ks. proboszcza. Koszt, jeśli będzie nas ponad 41 osób wyniesie 4350 plus ok. 160 euro. Gdyby ktoś zrezygnował proszę o informację, lista jest zapełniona i czekają chętni.
6. W tym tygodniu odeszła do wieczności Barbara Beszczyńska. Powierzamy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

7. Msza św. roratnia we wtorek, środę i czwartek o 17.30. Dzieci będą poznawać bohaterów adwentu. Proszę Was, abyście wspólnie z rodzicami przygotowali lampiony wskazujące na oczekiwanie Bożego Narodzenia. Można nabywać świece Caritasu w cenie 18 i 10 zł oraz pobłogosłwione opłatki wigilijne i otrzymać w zakrystii naklejki Bożonarodzeniowe na drzwi, okna albo szyby samochodowe, świadczące o naszej wierze, że oczekujemy Bożego narodzenia w duchu religijnym.

6. W tym tygodniu 1. Czwartek, Piątek i Sobota. W czwartek i piątek spowiedź św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W sobotę wystawienie o godz. 8.00, zakończone nabożeństwem i Mszą św. do Niepokalanego Serca Maryi oraz spotkaniem Grupy Maryi Królowej Pokoju. Chorych Pan Jezus odwiedzi w piątek od godz. 9.00.

8. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie z Bożym błogosławieństwem.

ks. Grzegorz Grobelny