Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – Niedziela 9 maja 2020 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary” we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca o godz. 17.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu, Paniom za przygotowanie świątyni oraz osobom, które dokonały wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać!

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców w sobotę o 17.30. Proszę przynieść przybory do pisania. Spowiedź dla kandydatów i świadków 22 maja o 16.15. Sakrament bierzmowania planowany jest na wtorek 25 maja o godz. 17.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 15.00.

4. Ważne wiadomości dla dzieci komunijnych: Kolejne spotkania jutro w poniedziałek, we wtorek i środę 16.15. Spowiedź św. w takim samym porządku w środę 19 maja, czwartek 20 maja i w piątek 21 maja o godz. 16.00. Przyjęcie 23 maja mamy w trzech grupach o 9.30, 11.30 i 15.00. Proszę zatem skorzystać z mszy św. o godz. 7.30 i sobotniej o 17.30.

5. Dla pielgrzymów do Grecji: Parafia wynegocjowała ostateczne podjęcie decyzji wyjazdu do końca maja. Wracamy do pierwotnego terminu tzn. od 1 do 8 sierpnia. Osoby chętne prosimy o szybkie zgłaszanie się. Konieczne jest zaszczepienie przeciwko Covid dwiema dawkami do 18 lipca. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Nie zmarnujmy atrakcyjnej możliwości pielgrzymowania śladami naszego patrona św. Pawła. W zakrystii dostępny jest program pielgrzymki.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Półgęsek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

7. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie.