Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – Niedziela 18 października 2020 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary” we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Nabożeństwo czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca od 16.30
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w ciągu minionego tygodnia, Paniom za wysprzątanie świątyni.

2. Przypominamy o wymogach sanitarnych. Tak jak we wszystkich miejscach publicznych, również otwartych, tak i w kościele nosimy maseczki i zachowujemy dystans społeczny.

3. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 15.00, w dzień powszedni o 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30

4.Podczas kwesty w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1020 zł. na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy szczere podziękowanie.

5. Kolejne spotkanie dzieci i rodziców przygotowujące do 1. spowiedzi i Komunii św. w niedzielę 8 listopada o godz. 11.30, poświęcimy różańce. Kandydaci do bierzmowania spotkają się w sobotę 7 listopada o godz. 17.30. Przypominamy o złożeniu deklaracji i metryk chrztu św. do końca miesiąca.

6. „Wymienianki” roczne można składać w Biurze Parafii oraz w zakrystii po zakończonych Mszach św..

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.