Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – Niedziela 28 listopada 2021 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi w 2. sobotę miesiąca o godz. 17.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu. Paniom Janinie, Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni do niedzieli.

2. Spotkanie dzieci klas III i ich rodziców w środę 8. grudnia o 17.30. Dzieciom prosimy przygotować medaliki Niepokalanej do poświęcenia. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę tego tygodnia o 17.30.

3. W tym tygodniu 1. Czwartek i Piątek miesiąca. W te dni wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.30. W sobotę Wystawienie od godz. 8.00 zakończone nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00. Dzieciom i dorosłym przypominamy o praktyce 1. Piątków i zapraszamy do spowiedzi św.

4. Dziś rozpoczynamy adwent – czas przygotowania do religijnego przeżycia Świąt Narodzin Pana Jezusa. Msza św. roratnia we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy na nią wszystkich dorosłych i dzieci, którzy pragną duchowo przeżyć Boże Narodzenie.

5. W poniedziałek 13 grudnia o godz. 18.30. będziemy gościć harcerzy chorągwi Kujawsko – Pomorskiej, którzy przekażą nam i ośrodkom harcerskim Betlejemskie Światło Pokoju. O godz. 18.10 Mszę św. poprzedzi „pokaz ognia” w wykonaniu harcerzy.

6. Osoby zgłoszone na pielgrzymkę do Lourdes i sanktuariów Hiszpanii proszę o wpłatę 1. raty w kwocie 500,00 do 15. stycznia na konto parafii oraz dostarczenie danych osobowych (adresu zamieszkania, nr paszportu lub dowodu osobistego z informacja do kiedy ważny i nr telefonu). Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy na pielgrzymkę. Program można otrzymać po Mszy św. w zakrystii.

7. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia przeżytego w zdrowiu i bezpieczeństwie z Bożym błogosławieństwem.

ks. Grzegorz Grobelny