Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 17 czerwca 2018 r.

 • Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
 • Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
 • Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary” we wtorek
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
 • Do św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
 • Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
 • Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30, w czasie Odwiedzin Duszpasterskich o godz. 9.00. W niedzielę o godz. 15.00.
 • Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
 • Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
 • Spowiedź św. przed Mszą św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

1. Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Paniom Jadwidze i Janinie dziękujemy za przygotowanie świątyni. Dziękujemy wszystkim za otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu ostatniego tygodnia dla naszej parafii.

2. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku w kruchcie, jego cena wynosi 6 zł.

4. W każdy wtorek podczas Mszy św. 17.30 katecheza dla wszystkich: „ABC naszej wiary”. Propozycje kolejnych tematów oraz pytania dotyczące katechez można umieszczać w skrzynce podziękowań i próśb do MB Nieustającej Pomocy umieszczonej w kruchcie.

5. Kolejna zbiórka makulatury i elektrośmieci w sobotę 23 czerwca od godz. 10 do 13.

6. Nabożeństwa czerwcowe w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do nawiedzenia Matki i Królowej z Jasnej Góry w kopi Jej Cudownego Obrazu w dzień powszedni o 17.30, w niedzielę o godz. 15.00.

7. Jutro w naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. bpa Jana Tyrawy: o godz. 15.30 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Ekonomiczną, o godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Kandydaci o godz. 16.40 zbiorą się przy krzyżu, gdzie otrzymają dokumenty do przyjęcia sakramentu, po czym ze swoimi świadkami zasiądą w pierwszych ławkach. Proszę o odpowiedzialną punktualność. Kandydatów jest niewielu, dlatego zapraszam na tę Mszę św. wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Pasterzem naszej diecezji.

8. W przyszłą niedziele 24 czerwca będziemy gościć w naszej parafii siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Bydgoszczy, które będą kwestować na letni wypoczynek dla dzieci. Tego dnia na Mszy św. o godz.11.30 przyjmiemy do grona ministrantów obecnych kandydatów. Zapraszamy rodziców i bliskich.

10. Nasz diamentowy Jubilat ks. kanonik Tadeusz wyraża szczere podziękowanie wszystkim, którzy pamiętali o jego 60. sakramentu Kapłaństwa i uczestniczyli w uroczystości w szkole i naszej świątyni. Dziękuje tym, którzy je zorganizowali oraz złożyli życzenia z zapewnieniem o modlitewnej pamięci. Wdzięczny, wszystkich wspiera swoją modlitwą.

11. Pożegnaliśmy w ostatnim czasie w naszej parafii śp. Czesława Wiśniewskiego i Jana Mielcarka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. W imieniu organizatorów – ks. Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo zapraszamy na rekolekcje we wtorek i środę 19 i 20 czerwca do bydgoskiej bazyliki w godz. od 18 do 22 szczegóły w kruchcie.

13. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień.