Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty Duszpasterskie – 14 października 2018 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary”we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Do św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30, w czasie Odwiedzin Duszpasterskich o godz. 9.00. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

Dziś kolejny Dzień Papieski. Wpatrując się w postać św. Jana Pawła II chcemy odkryć promieniowanie ojcostwa Boga i naszych ziemskich ojców oraz jakie to ma znaczenie dla naszego codziennego życia, zwłaszcza rodzinnego. Dziś również Dzień Edukacji. Życzliwie myśląc o nauczycielach i składając im najlepsze życzenia jednocześnie prosimy ich, aby z Bożą pomocą byli nie tylko rzemieślnikami przekazującymi wiedzę, ale przede wszystkim wychowawcami, którzy uczą młode pokolenie umiejętności wyboru dobra.

1. Panu Bogu dziękujemy za wszelkie otrzymane, wypracowane i wymodlone dobro w ciągu minionego tygodnia dla naszej parafii. Paniom Jadwidze i Janinie za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli.

2. Osoby chcące przyjąć Maryję w znaku obrazu Matki Bożej Pięknej miłości niech zgłaszają się po każdej Mszy św. w zakrystii, z propozycją konkretnej daty. Będą zabierać Obraz do siebie na Mszy św. o 17.30, w niedzielę o godz. 15.00. Następnego dnia powróci do świątyni. Życzymy wszystkim podejmującym Obraz obfitości Bożych darów za przyczyną Maryi w jej wizerunku.

3. Modlitwę różańcowa w dzień powszedni o 17.30, w niedzielę o 15.00. Dla dzieci różaniec we wtorek i czwartek o 17.00.

4. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”, jest wyłożony na stoliku w kruchcie, jego cena wynosi 5 zł.

5. W każdy wtorek podczas Mszy św. 17.30 katecheza dla wszystkich:„ABC naszej wiary”. Propozycje kolejnych tematów oraz pytania dotyczące katechez można umieszczać w skrzynce podziękowań i próśb do MB Nieustającej Pomocy umieszczonej w kruchcie.

6. W niedzielę 4 listopada o 11.30 spotkanie dzieci i rodziców klas III. Prosimy dzieciom przygotować różańce. W sobotę 3 listopada o 17.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. Zbiórka makulatury w sobotę 27 października od 9 do 12.

8. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy wszelkiego dobra na nowy tydzień. Pamiętajcie o codziennych chrześcijańskich obowiązkach. Życzymy również dobrej pogody i roztropności w dysponowaniu wolnym czasem.