Pielgrzymki

Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ – 9 dni

CEZAREA NADMORSKA – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR JERYCHO DOLINA JORDANU – BETLEJEM – JEROZOLIMA EIN KAREM – MORZE MARTWE

PRZEWODNIK: KS. PROF. UAM DR HAB. PAWEŁ PODESZWA – BIBLISTA

PILOT: KS. PROF. UAM DR HAB. WALDEMAR SZCZERBIŃSKI – KIEROWNIK ZAKŁADU KULTURY JUDAIZMU

DZIEŃ 1 TEL AVIV – CEZAREA NADMORSKA – GALILEA

Zbiórka uczestników przed Parafią, transfer komfortowym autokarem na lotnisko Warszawa – Okęcie, odprawa biletowo – bagażowa o godz. 07.10. Wylot do Tel Aviwu o godz. 10.10. Przylot do Tel Avivu o godz. 14.55, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Przejazd z Tel Aviwu do hotelu w Galilei. Po drodze krótki pobyt na palży w Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich. Zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie lub okolicy, obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 NAZARET – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW TABGHA – KAFARNAUM JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Następnie zobaczymy Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Następnie pojedziemy do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ 3 KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR – HAJFA – JEROZOLIMA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, po którym udamy się do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, kąpiel w Morzu Śródziemnym. Przejazd do Jerozolimy do Domu Polskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 BETANIA – JERYCHO – DOLINA JORDANU – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie, po którym przejazd Betanii do grobu Łazarza. Następnie pojedziemy się do Jerycha, gdzie staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Dalej przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Kąpiel w Morzu Martwym (Kalia Beach). Powrót do Jerozolimy do Domu Polskiego, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejście na Stare Miasto, gdzie nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Następnie odwiedzimy Mur Płaczu, dzielnicę żydowską Starego Miasta, Cardo rzymskie. Spacer po Starym Mieście w kierunku Bramy Jafskiej. Powrót do Domu Polskiego, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 POLE PASTERZY – BETLEJEM

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną, Powrót do Domu Polskiego, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Spacer Doliną Królów w kierunku Starego Miasta. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót do Domu Polskiego, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 EIN KAREM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Po śniadaniu udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Powrót do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową, którą zakończymy w Bazylice Bożego Grobu. Powrót do Domu Polskiego, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9 POWRÓT

Śniadanie. Spacer po Starym Mieście. Obiad u Sióstr i przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 15.30 i wylot powrotny o godz. 18.30. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 21.25 i transfer komfortowym autokarem na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 11.09 – 19.09.2019

Cena: 3090 zł/os. + 450 USD (ofiara za pobyt w Domu Polskim – płatne na miejscu w Izraelu)

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami i 6 nocy w Domu Polskim w Jerozolimie, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji; 1 obiad; 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.
 • Zestawy słuchawkowe – system tour-guide
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.
 • bilety wstępów, rejs po Jeziorze Genezaret, taksówka na Górę Tabor, wstęp na plażę nad Morzem Martwym, opłata za lokalne przewodnictwo, zwyczajowe napiwki (kierowca, hotele, restauracje)

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji,

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • W zależności od możliwości czasowych mogą zostać dodane inne miejsca warte zobaczenia (np. Park Pamięci o Holokauście Yad Vashem w Jerozolimie, zwiedzanie autokarem Jerozolimy „by night”)

Wpłaty:

I rata w wysokości 1000 PLN od osoby płatna przy zapisie

II rata – całkowita dopłata 2090 PLN płatna do dnia 20.07.2019

Przy zapisie należy podać: Nazwisko i imię, adres zameldowania, data urodzenia, pesel, seria i numer paszportu, data ważności paszportu, telefon kontaktowy (komórka), adres mailowy

Ks. Waldemar Szczerbiński ZAPISY: Ks. Proboszcz GRZEGORZ GROBELNY

Tel. 604 943 927 Tel. 603953002, nr konta do wpłaty: Mail : heschel@poczta.onet.pl 49816400012002000297790001 Mail: grzesinekgg1@poczta.onet.pl